سوسول فا

خطرات مالش واژن(استمنا) در دختران باکره چیست؟

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
فیلم نهنگ عنبر 2 سلكشن رويا
دانلود قسمت 3 فصل 2 سریال شهرزاد
دانلود قسمت چهاردهم سریال عاشقانه
دانلود دوبله فارسی فصل پنجم فرار از زندان Prison Break: Sequel
دانلود قسمت دوم فصل دوم سریال شهرزاد
دانلود کتاب هیولاهای مریخی از آر ال استاین
دانلود کتاب هیولاهای مریخی از آر ال استاین
دانلود کتاب شمس و طغرا از محمدباقر خسروی

مهمترین عوارض خود ارضایی (استشهاء)  در دختران

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضایتمندی جنسی درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

ادامه در ادامه مطالب

معصومه حیدری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»

این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

منبع: سلامت نیوز

================================================================================

آیا از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرر دارد؟

برخی از دوستان عزیز می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»

در جواب این عزیزان باید گفت:

اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

ثانیا: جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خود ارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات آنهم برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند  بعد از مدتی دچار افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!! و هر روز حداقل یک یا دو بار استمنا می کنیم!»

به عنوان مثال می توان اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و …  در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!! بهترین راه حل آن است که لبه این پرتگاه نایستیم و استمنا را حتی به صورت کم انجام ندهیم!!

*************************************

د) راه درمان خود ارضایی

نکته بسیار مهم

مطلبی که بسیاری از مبتلایان به خود ارضایی مطرح می کنند این است که: «ما بارها تصمیم گرفته ایم که  این کار را به صورت کــامل ترک کنیم ولی هر بار که این تصمیم را می گیریم مدت کوتاهی نمی گذرد که دوباره به سراغ خودارضایی می رویم و روز از نو روزی از نو!!! ما چکار کنیم که در ترک کردن موفق بشویم؟»

باید در جواب این عزیزان گفت علت اصلی این مشکل آن است که این افراد می خواهند کاری را که مدتها به آن عادت داشته اند را یکباره ترک کنند به همین دلیل هم شکست می خورند!  یک معتاد به مواد مخدر را در نظر بگیرید که یکباره می خواهد اعتیادش را ترک کند قطعا چنین شخصی نمی تواند چنین کاری را بکند! و بعد از چند هفته دوباره به مواد مخدر باز می گردد و شاید حتی بدتر از قبل هم بشود!

اما اگر همین معتاد، میزان استفاده از مواد را آرام آرام کم کند بالاخره بعد از مدتی آن  را ترک می کند و به لطف خدا موفق می شود

بنابراین نکته بسیار مهم این است که کسانی که تمایل به ترک خودارضایی دارند نباید تصمیم بگیرند که یکباره به صورت کامل این عمل را ترک کنند بلکه باید به صورت تدریجی این کار صورت بگیرد به عنوان مثال اگر کسی چند سال است که هفته ای دوبار استمنا می کند باید تصمیم بگیرد که تا دو ماه آینده به جای هفته ای دو استمنا یک استمنا انجام دهد

بعد از این که این دو ماه را طی کرد تصمیم بگیرد که در دو ماه بعدی به جای هفته ای یک استمنا، هر دو هفته یک استمنا انجام دهد

و بعد از گذشت این دو ماه دوباره تصمیم بگیرد به جای دو هفته یکبار، سه هقته یکبار استمنا کند  و به همین ترتیب آرام آرام دفعات استمنا را آنقدر کم کند تا به لطف خداوند روزی برسد که به صورت کامل ترک کند.

البته علاوه بر دستور بالا که بسیار مهم بود باید به موارد زیر نیز توجه کرد

۱٫ جداً از تنهایی اجتناب نمائید که تنهایی، یک عامل مهم برای تحریک به خودارضایی است باز هم تکرار می‎کنیم تنها نمانیــــــد، تنها نمانیــــــــــــــد، تنها نمانیــــــــــد و….

۲٫ بهترین راهی که شیطان برای فریب دادن افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اند استفاده میکند این است که به آنها می گوید«تو تصمیم گرفته ای استمنا نکنی بنابراین اشکالی نداره که کمی با آلت خودت بازی کنی بدون آنکه منی خارج بشه» معمولا این افراد در این دام قرار می گیرند و با کمی تحریک کردن آلت خود، اختیار از دست آنها خارج می شود و بعد از چند دقیقه می بینند که دیگر نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند!!! در این لحظات هر چه تلاش می کنند که از ادامه تحریک کردن دست بردارند دیگر نمی توانند!!! آری این افراد در این زمان به تنها چیزی که فکر می کنند این است که به اوج لذت برسند و وقتی به خود می آیند که کار از کار گذشته و استمنا را انجام داده اند!!

این کار مانند آن است که کسی بالای یک سطح شیب دار بسیار لیز قرار گرفته است به نظر شما اگر این فرد بگوید:« من خودم را در ابتدای این سطح شیب دار لیز می اندازم اما بعد از چند متر که لیز خوردم خودم را نگه می دارم تا به پایین سقوط نکنم» آیا می تواند خودش را بعد از لیز خوردن نگه دارد؟! قطعا جواب شما منفی است کسی که خودش را در این سطح شیب دار انداخت به احتمال بسیار بسیار زیاد دیگر نمی تواند جلوی خود را بگیرد و نتیجه این کارش این است که سقوط خواهد کرد!!!

بنابراین نکته بسیار مهم این است که از همان ابتدا از تحریک کردن آلت خود (حتی در حد کم) خودداری کنید و گرنه بعد از چند دقیقه می بینید کار تمام شده و استمنا صورت گرفته است!

۳٫ افکار جنسی را که به ذهنتان خطور می‎کند بلافاصله با ذکر خدا و معاد و… از ذهن خود دور نمائید. از حضرت صادق (ع ) نقل شده که فرموده : براى دفع وسوسه شیطان دست بر سینه خود بکش و بگو: «بسم الله و باللهِ محمدٌ رسولُ اللهِ و لا حولَ و لا قوهَ الّا باللهِ العلىّ العظیم ، اللهمّ امْسَحْ عَنّى ما اََحْذَرُ».سپس دست خود را بر شکم مى کشى و همان ذکر را سه مرتبه تکرار مى کنى که ان شاءالله برطرف مى شود. (بحار الانوار، ج۹۲، ص ۱۳۸)

۴٫ هرگز بر روی شکم نخوابید که این کار، یکی از تحریک‎کننده‎های خیلی قوی است. بسیاری از جوانان عادت دارند که بر روی شکم بخوابند و این کار به صورت یک عادت برای آنها در آمده است پیشنهاد می شود حتی در مواقعی که بر شکم خوابیدن، شما را تحریک نمی کند این گونه نخوابید.

۵٫ برخی از جوانان عادت کرده اند بیش از حد به حمام بروند و چون در حمام، زمینه ی استمنا کردن، بسیار زیاد میباشد بنابراین بهتر است در حدی که به بهداشت بدن ضرری وارد نمی شود از حمام رفتن های بی جهت خودداری شود.

۶٫ هیچگاه در حمام کاملاً عریان نشوید. همچنین در حمام تا آنجا که می شود و ضرری به بهداشت فردی نمی زند قید شستن آلت تناسلی خود را بزنید (مخصوصا شستن با صابون یا مایع های شستشو)

اینکه در حمام، یک جوان با یک مایع کف کننده، آلت تناسلی خود را بشوید کم کم میل به اینکه کمی با آلت خود بازی کند در او تقویت می شود بعد از چند ثانیه کم کم می بیند که این میل مرتب دارد زیاد می شود تا حدی که کنترل کردن آن خیلی سخت می شود و …!

۷.در حدیث آمده است که «کوتاه کردن موها باعث ازدیاد شهوت می شود»  بنابراین سعی کنید دیر به دیر موهای اطراف آلت را کوتاه کنید (البته باید توجه کرد که در حدی که برای رعایت بهداشت جسمی ضرورت دارد این موها باید کوتاه شود ولی تا آنجا که امکان دارد بهتر است این کار دیر به دیر صورت بگیرد)

۸٫ در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که: ای جوانان ازدواج کنید ولی اگر نمی توانید ازدواج کنید روزه بگیرید. (کتاب کافی، ج۱۰، ص۴۱۰)

اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم  شما بیش از حد معمول پر نباشد.

۹٫ از خوردن غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی می شود، پرهیز کنید ( مانند موز- شکلات – انجیر- خرما- پیاز- فلفل – تخم مرغ – گوشت قرمز، غذاهای پرچرب و …)

۱۰٫ در غیر موارد ضروری از نگاه کردن به اندام جنسی خود پرهیز کنید.

۱۱٫ شبها هنگام خواب باید کاملاً حالت خواب آلودگی به  شما دست داده باشد و خسته باشید و تا احساس نیاز به خواب پیدا نکردید به رختخواب نروید (واضح است که یکی از زمانهایی که معمولا جوانهای مجرد با آلت تناسلی خود بازی می کنند در رختخواب است)

۱۲٫ از نگاه کردن به مواضع جنسی و برجستگی‎های بدن دیگران (حتی از روی لباس) پرهیز نمائید. برخی از جوانها هستند که به هیچ وجه نگاه خود را کنترل نمی کنند و مرتب در کوچه و خیابان به اندامهای جنسی جنس مخالف (هر چند از روی لباس) نگاه می کنند بدیهی است این کار شهوت انسان را برافروخته می کند و راه را برای ترک خودارضایی بسیار سخت می گرداند!

بنابراین بهتر است در مکانهایی که کنترل کردن نگاه، مشکل است یا حضور پیدا نکنیم و یا کمتر حاضر شویم.

۱۳٫ از نگاه کردن به فیلم‎هایی که تحریک جنسی ایجاد می‎کند اجتناب کنید. اگر کسی تصمیم به ترک کردن استمنا گرفته باشد اما مرتب فیلمهای شهوت انگیز و سکس ببیند بسیار واضح است که نمی تواند خودارضایی را ترک کند زیرا با دیدن این فیلمها آنقدر میل جنسی او زیاد می شود که دیگر برای او اراده ای برای خودداری از استمنا باقی نمی ماند

بنابراین هر کسی تصمیم به ترک خودارضایی گرفت باید قبل از آن تصمیم بگیرد از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کند

البته بعضی از افراد هر چند تصمیم می گیرند که هم از خودارضایی و هم از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کنند اما با این وجود در گوشی همراه یا کامپیوتر خود، این گونه فیلمها را پاک نمی کنند! به عبارتی جرأت چنین کاری را نمی کنند؟!!

به نظر شما با وجودی که تصمیم به ترک استمنا (وحتی ترک دیدن این فیلمها) گرفته اند چرا این فیلمها را پاک نمی کنند؟! جواب آن بسیار واضح است علت آن یکی از این دو مطلب است:

ــ گروه اول کسانی هستند که با خود می گویند «شاید بعدا منصرف شدم و دوباره تصمیم گرفتم استمنا کنم در آن موقع دیگر هیچ فیلمی ندارم که از آن لذت ببرم! آری در آن زمان، دیگر فیلمی ندارم که بتوانم با دیدن آنها یک استمنای لذت بخش داشته باشم!!! بنابراین حس آینده نگری به انسان می گوید این فیلمهایی که با درد سر زیاد از اینترنت دانلود کرده ام و یا با هزینه زیاد خریده ام را از باب احتیاط نگه داری کنم شاید بعدا به درد خورد!»

ــ بعضی دیگر از این افراد، جواب دیگری می دهند آنها می گویند :« هر چند من تصمیم گرفته ام استمنا نکنم و حتی فیلمهای مستهجن نگاه نکنم اما نگه داشتن این فیلمها که ضرری ندارد پس چرا بی جهت آنها را از بین ببرم؟!»

به هر دو گروه بالا باید گفت شما هر چند می خواهید استمنا و حتی دیدن این فیلمها را کنار بگذارید اما مطمئن باشید که دوباره به سراغ خودارضایی خواهید رفت!! زیرا بالاخره نفس انسان، او را تحریک کرده و به سراغ این فیلمها خواهد برد و خودتان بهتر می دانید اینکه دوباره انسان به سراغ تماشای این صحنه ها برود نتیجه ای جز تحریک شدید نداشته و طبیعتا در نظر این افراد برای تخلیه این تحریک، چاره ای جز استمنا باقی نمی ماند!

بنابراین پیشنهاد می شود اگر تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید اولا باید تصمیم بگیرید این فیلمها را تماشا نکنید و ثانیا باید آنها را از حافظه موبایل یا رایانه ی خود پاک کنید و گرنه مانند آن معتاد به مواد مخدری می شوید که تصمیم به ترک مواد گرفته اما در خانه خود مقداری هر چند ناچیز مواد مخفی کرده است! به نظر شما آیا این معتاد می تواند اعتیادش را ترک کند؟ قطعا خیر

۱۴٫ اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و بطور کلی با کارهای مثبت مثل گل‎کاری در باغچه، کمک به اهل خانواده و… پُر کنید.

۱۵. برای تخلیه انرژی زائد بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید.

۱۶. هیچگاه بدن خود را به صورت برهنه در آینه نگاه نکنید.

۱۷. به هنگام خواب سعی کنید شکم شما بیش از حد معمول پُر نباشد.

۱۸. قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخلیه نمایید.

۱۹. از نوشیدن افراطی آب و مایعات پرهیز کنید (بخصوص شب‎ها قبل از خواب).

۲۰. به بدی  این گناه و عواقب اخروی آن توجّه کنید.

۲۱. در مجالس مذهبی و مراسم دعای توسل و… زیاد شرکت کنید. قرآن زیاد بخوانید و در معانی آیات آن تدّبر و تفکر نمائید.

************************************

نکات مهمّ:

الف) اگر وقت ازدواج شما رسیده است و امکانات فراهم است اقدام کنید.

ب) به پیشرفت کار خود توجّه جدی داشته باشید و هر تعداد از دفعات خودارضایی شما که کم می‎شود آنرا در دفتری بصورت رمزی (که کسی متوجه نشود) یادداشت نمائید و مرتباً به این پیشرفت‎ها و یادداشت‎ها مراجعه کرده و آن‎ها را مرور و بازخوانی کنید.

ج) هنگام تحریکات جنسی یا به ذهن آمده افکار جنسی خود را تنبیه کنید و یکی از بهترین راه‎های تنبیه بدنی این است که:

«یک عدد کش لاستیکی نازک همانند آنچه که دور بسته‎های پول می‎اندازند به مچ دست خود داشته باشید( این کش تا زمانی که بر عادت خود غلبه می‎کنید بطور مخفی یا غیرمخفی بر مچ شما باشد) و هرگاه میل به عادت خودارضایی پیدا کردید آن را تا حد امکان بکشید و رها کنید که دست شما دچار درد و ناراحتی بشود و آنقدر این کار را تکرار کنید که نفس شما را از ارتکاب عمل برحذر دارد و رها سازد. ولی معمولاً با یکبار کشیدن و رها کردن شما منصرف خواهید شد.»

———————————————————————

انقدر استرس و نگرانی و خرده فرهنگ پیرامون اسیب دیدن های احتمالی پرده بکارت در بین دختران ما وجود دارد که لازم است حرفهای تکراری برای دغدغه های تکراری و بی پایان این عزیزان گفته شود.

پرده بکارت در بیرون از بدن شما قرار نگرفته است که با برخوردهای خارجی و اتفاقی اسیب ببیند و موقعیت قرارگیری ان حتی طوری است که خود شما در اکثر موارد نمی توانید انرا ببینید. لذا نگران نباشید در این موارد پرده شما هرگز اسیب نمی بیند.

 1. افتادن از بلندی مثل پله ، تاب ، سرسره ، دوچرخه ، اسب و…
 2. شستن با دست و با اب حتی وقتی اب با فشار خیلی زیاد به شما و به داخل واژن می پاشد
 3. شیرجه زدن داخل اب یا سرخوردن در سرسره های ابی سرزمین ابی
 4. عفونت ادراری یا عفونت واژن و داشتن ترشح
 5. خاراندن ناحیه تناسلی حتی اگر شدید باشید و خراش بدهد
 6. معاینه توسط متخصص زنان و زایمان
 7. خارج شدن خون زیاد قاعدگی و یا لخته های بزرگ خون
 8. خودارضایی با دست و با مالش ناحیه تناسلی حتی اگر محکم و شدید باشد
 9. ضربه خوردن به ناحیه تناسلی مثل لگد خوردن در ورزش یا دعوا یا برخورد به میز و غیره حتی اگر منجر به خونریزی شود
 10. ورزش حرفه ای و حرکاتی که با باز شدن کامل پاها همراه است (۱۸۰ درجه)
 
دکتر امیر سخاوتی
درمانگر و مشاور بهداشت جنسی
—————————————————————

آیا انگشت کردن در آلت باعث پارگی بکارت میشه ؟

این سوال زیاد پرسیده میشه . بعضی میگن که ما انگشت کردیم ولی نه دردی داشتیم و نه خونریزی . آیا بکارت ما سالمه ؟

باید بگیم که یه دختر اصلا نباید چنین کاری بکنه . شما فرض رو بر این بذارید که وارد کردن انگشت مساوی هستش با آسیب دیدن بکارت .

پس چرا عده ای میگن ما انگشت کردیم ولی پاره نشد ؟

بکارت انواع و اقسام مختلفی داره . هر کدوم از اون مدل ها ممکنه ارتجاعی یا غیر ارتجایی باشن .

ارتجاعی یعنی چه ؟

یعنی قابل انعطاف . اگه چیزی داخل بشه چنین پرده های کنار میرن و با خارج شدن اون شی دوباره سر جای اولشون برمی گردن . مثل لاستیک یا بادکنک .

مدل های بکارت :

هر پرده ی بکارتی حتما حتما باید حداقل یک سوراخ روی اون وجود داشته باشه . اگه این طور نباشه موقع قاعدگی برای یه دختر مشکل پیش میاد و باید به پزشک مراجعه کنه .

این سوراخ ها ممکنه ریز و یا درشت باشند . خب شما که نمی دونی سوراخ های بکارت شما ریز هستند یا درشت . پس نباید خطر کنید . اونایی که میگن ما انگشت کردیم و اتفاقی نیافتاد شاید بشه گفت بزرگترین شانس زندگی شون رو آوردند !

پرده بکارت اونا سوراخ بزرگی داشته که انگشتش از اون سوراخ رد شده و اتفاقی هم نیافتاده . یا این که بکارت اونا ارتجاعی بوده .

خب حالا که ما شانس آوردیم و بکارت ما از نوعی هستش که با انگشت وارد کردن پاره نشده ، بازم می تونیم این کار رو بکنیم ؟!

چه هدفی داری ؟

اگه به قصد کنجکاوی بوده همون بار اول بسه .

اگه به قصد لذت بردن هستش خودارضایی به حساب میاد .

نکته مهم :

درسته که گفتیم پاره نمیشه ، ولی نگفتیم که هیچ بلایی سرش نمیاد . پرده حتی اگه سوراخ بزرگ داشته باشه و ارتجاعی هم باشه ، با وارد کردن انگشت ، شکل قبلی خودش رو از دست میده و این تغییر شکل توسط پزشک قابل تشخیصه . یعنی اگه خانواده ی داماد گفتند بیرم معاینه ی بکارت ، پزشک می فهمه که شما دستکاریش کردی . ممکنه بگه دخول داشته ولی پاره نشده !

می دونی این یعنی چی ؟

یعنی این که این دختر احتمالا با یه پسری … !!! ولی چون بکارتش ارتجاعی بوده ، پاره نشده .

بنابراین دست از سر این بکارت بردارید ! و زندگی تون رو بکنید .

موفق باشید

 
—————————————————————
سوال و پرسش:

وقتی بچه بودم انگشتمو داخل واژنم کردم

من حدود چند سال پیش تو حموم وقتی بچه بودم انگشتمو داخل واژنم کردم بعدش یکم ازم خون اومد پرده م ینی پاره شده؟

پاسخ :

سلام

اون خون نشون میده که بکارت شما مقداری آسیب دیده . اگه همون یکبار این کار رو کردید برای ازدواج کردن مشکلی ندارید . چون فقط بخشی از بکارت آسیب دیده .

پوشش آلومینیومی درب مثلا ماست یا بستنی لیوانی تصور کنید . اگه با قاشق محکم روی اون پوشش بزنید چی میشه ؟

همه ی اون پوشش از بین میره یا فقط یک سوراخ روی اون ایجاد میشه ؟ اتفاقی که برای بکارت شما رخ داده شبیه به همینه .

پس وقتی ازدواج بکنید و بخواید پرده رو بردارید احتمال این که بازم خونریزی بکنه خیلی خیلی زیاده .

موفق باشید

**************************************

۲٫

وقتی سر پا هستم انتهای آلتم زیادی فرو می ره

سلام

من یه سوال داشتم و خواهش می کنم که بهم جواب بدین.

من فکر می کنم که وقتی سر پا هستم انتهای آلتم زیادی فرو می ره. یعنی فکر می کنم که انتهای آلتم خیلی عقب تر از ابتدای آلتمه و این که فاصله ی آلت و مقعدم خیلی نزدیکه. این یعنی چی؟ یعنی من پردم رو از دست دادم؟

آیا کسی که پرده رو از دست بده انتهای آلتش این جوری می شه؟ من خودارضایی داشتم و نمی دونستم که کاری که انجام می دم یعنی خودارضایی و از موقعی که فهمیدم دارم سعی کمی کنم که ترکش کنم.

من چیزی واردش نکردم و … . یعنی من بکارتم رو از دست دادم؟ آخه آخر آلتم یه سوراخه که بازه و بالاترش هم یه سوارخه که انگار به دو قسمت تقسیم شده مث این تصاویری که از یه رگ نشون میدن دو شاخه می شه بالای آلتم این طوریه اما پایین نه فقط یه سوراخ بازه؟ این یعنی چی؟ جواب بدین خیلی می ترسم

پاسخ :

سلام

اندام شما کاملا طبیعی هستش . نگران نباشید .

اندام همه ی خانم به همین صورتی هستش که شما شرح دادید . بکارت شما هم سالمه و مشکلی نداره .

عکس هایی که شما دیدید گرافیکی هستند و با واقعیت خیلی فرق دارند . اونا اشکال مختلف بکارت رو معرفی می کنن .

حتما تا حالا بستنی خوردید . عکس روی جلد با خود بستنی چقدر فرق داره ؟! جریان عکس های گرافیکی بکارت و بکارت واقعی هم همین طوره .

موفق باشید

**********************************************

۳٫

کمکم کنید تا ترک کنم

من ۳ ساله خود ارضایی دارم خود ارضاییم اون اوایل با یکم دخول بود ولی الان ها فقط با مالش بوده

خواهش میکنم بگید خیلی میترسم من الان خیلی وقته این کارو نمیکنمو ترک کردم فقط میترسم جوابمو بدید

اون محلی ک ازش ادرار خارج میشه با جایی که خون پریودی میاد یکی شدن یعنی پردم پاره شده؟؟؟ توروخدا جواب بدید دارم دیوونه میشم من دختر بدی نیستم بخدا من دختر بدی نیستم

تا حالا فقط یک بار خون دیدم اونم خیلی کم بود یعنی اصلا نه دردی داشت نه چیزی خیلی خیلی هم کم بود تازه اونم مال یک روز بعد پریودیم بود

کمکم کنید تا ترک کنم خواهش میکنم نمیدونید چقد خجالت میکشم که اینارو میگم

پاسخ :

سلام

غیر ممکنه که محل خروج ادرار و محل خروج خون های دوره پریود یکی بشن . درسته که از یک اندام خارج میشن ولی دو مجرای متفاوت و جا از هم دارن .

محلی که ادرار خارج میشه بالای آلت تناسلی هستش و از لحاظ اندازه خیلی کوچیکه . محل خروج خون های دورای پریود هم در پایین آلت تناسلی قرار داره و نسبت به مجرای خروج ادرار خیلی بزرگ تره . این مجرا در کنار مقعد قرار داره .

پرده بکارت در دهانه ی همین مجراست . یعنی اگه چیزی داخل جایی که خون های پریود خارج میشه فرو کردید ، بسته به مقدار فرو بردن و قطر اون چیز ، ممکنه باعث آسیب دیدگی بکارت بشه .

برای ترک خودارضایی ابتدا مطالب آموزشی وبلاگ در مورد ترک خودارضایی رو مطالعه کنید . اگه سوالی داشتید در بخش نظرات همین پست مطرح بفرمائید .

این پست اختصاصی شماست .

موفق باشید

****************************************

۴٫

دستمال کاغذی می تونه بکارت رو پاره کنه ؟

ببخشید اگه هنگام پریودی از دستمال و این جور چیزا استفاده کنیم ممکنه پرده پاره شده باشه یا کسی که میره ژیمناستیک کلاس چهارم باشه فقط یک سال کلاس بره ممکنه پردش پاره شه؟

پاسخ :

سلام

اگه فقط دهانه ی واژن رو پاک کنید ، بکارت آسیب نمی بینه ولی اگه مثل بعضی از دخترهایی که از وجود بکارت مطلع نیستند ، دستمال رو گلوله کنید و به قسمت پایین فرو کنید ، به خیال این که از خونریزی جلوگیری میشه ، بله ، احتمال آسیب دیدن بکارت زیاده .

در مورد سوال دوم هم نگران نباشید .اتفاقی نمی افته

موفق باشید

*************************************

۵٫

 

همش فکر می کنم که مقعدم با آلتم به هم نزدیک شده

سلام
 هر موقع پیامی درباره ی پرده بکارت و… می خونم دلم مثل سیر و سرکه می جوشه که نکنه……. همش فکر می کنم که ببخشید مقعدم با آلتم به هم نزدیک شده. من تا به حال چیزی وارد واژنم نکردم و فقط —————— خودارضایی کردم. نمی دونم چند سال شده  آخر تازه یکساله فهمیدم به کاری که انجام میدادم چی می گن.
یه بار به خاطر دردای عقبم رفتم دکتر  و دکتر گفت باید مواظب باشم و زیاد چهار زانو نشینم که ممکنه باز شه!
الان همش فکر می کنم که عقبم به آلتم نزدیک شده. اینا به خاطر خودارضاییه؟
سلام
از این فکر بیاید بیرون . ربطی به هم ندارن
راسته می گن کسی که پردش پاره شه راحت تر پاهاش باز می شه؟
نه ، بازشدن پاها به آمادگی بدن ربط داره . بعضی ها به راحتی پاهاشون باشه و بعضی دیگه به سختی .
آخر من احساس می کنم اونجوریم. قبلاها آلتم دورتر از مقعدم بود اما حالا به هم چسبیده.
فکر می کنید این طوری شده ، در حالی که از همون اول همین طور بوده .
می ترسم برم دکتر و بگه پرده ندارم.
پرده زمانی پاره میشه که چیزی داخل بشه یا به بکارت مستقیما فشار بیاد . بنابراین بکارت شما مشکلی نداره .
نمی دونم چه کار کنم. سعی می کنم که زیاد نشینم و موقع حموم سرپایی حموم کنم. کارایی  که قبلا نمی کردم. اما همش یه دردی دارم. اصلا این ها به هم ربط داره؟
دردی که دارید به بکارت ربطی نداره . پیگیر درمان این درد باشید .
می شه بگین وقتی پرده پاره می شه آلت آدم چطور میشه؟
شکلش تغییر خاصی نمی کنه .
من دو تا سوراخ بالای آلتم هست و یکی آخر آلتم. اونم بازه؟
بالای آلت شما فقط یه سوراخ داره که اونم محل خروج ادرار هستش . پایین آلت هم یه سوراخ بزرگتر هست که محل خروج خون های دوران پریود هستش . پس طبیعتا باید کم تا زیاد باز باشه .
اصلا پرده ای نمی بینم. هزاران بار تو آیینه خودم ور نگاه کردم اما چیزی ندیدم. این ها یعنی چی؟
رنگ بکارت با رنگ داخل واژن نزدیک به هم هستند . طوری نیست که شما بتونید اون رو در آینه به وضوح ببینید .
میشه پرده رو تو آینه دید؟ یا باید با دستگاه دید؟
میشه دید منتهی تشخیص اون برای کسی که تا حالا پرده بکارت ندیده سخته .
دارم دیوانه می شم. آخه چرا این ها رو قبلا به ما نگفتن. جواب بدین لطفا
موفق باشید
cleardot خطرات مالش واژن(استمنا) در دختران باکره چیست؟ ۰ cleardot خطرات مالش واژن(استمنا) در دختران باکره چیست؟ ۰ ۲۶ آذر ۹۳ ، ۰۵:۴۶
محسن نجفی

من نامتقارنی الت تناسلی دارم

سلامی دوباره

میشه جواب سوالمو بدید من میدونم که پرده بکارتمو از دست ندادم چون اصلا خودارضایی نکردم اما یه نقصه یا شایدم مریضیه نمیدونم اسمشو چی بذارم که من نامتقارنی الت تناسلی دارم تا حالا هم دکتر نرفتم و خجالت میکشم چون ممکنه دکتر هم بهم بگه تو پاک نیستی
شما لطفا بهم بگید چیکار کنم ؟
میتونم با کسی زندگی کنم با این شرایطی که دارم ؟
پاسخ :
سلام
شما مشکل خاصی ندارید که این قدر نگران هستید . این عدم تقارن طبیعی هستش . انگشت های دو دست تون رو نگاه کنید ! کاملا متقارن هستند ؟
اون جا هم همین طوره .
موفق باشید
۸ نظر cleardot خطرات مالش واژن(استمنا) در دختران باکره چیست؟ ۰ cleardot خطرات مالش واژن(استمنا) در دختران باکره چیست؟ ۰ ۲۸ آبان ۹۳ ، ۱۶:۲۷
محسن نجفی

دستمال کاغذی می تونه بکارت رو پاره کنه ؟

ببخشید اگه هنگام پریودی از دستمال و این جور چیزا استفاده کنیم ممکنه پرده پاره شده باشه یا کسی که میره ژیمناستیک کلاس چهارم باشه فقط یک سال کلاس بره ممکنه پردش پاره شه؟

 

پاسخ :

سلام

اگه فقط دهانه ی واژن رو پاک کنید ، بکارت آسیب نمی بینه ولی اگه مثل بعضی از دخترهایی که از وجود بکارت مطلع نیستند ، دستمال رو گلوله کنید و به قسمت پایین فرو کنید ، به خیال این که از خونریزی جلوگیری میشه ، بله ، احتمال آسیب دیدن بکارت زیاده .

در مورد سوال دوم هم نگران نباشید .اتفاقی نمی افته

موفق باشید

***********************************************

آیا سرکه به پرده بکارت آسیب می زنه ؟

سلام من دختر ۲۲ ساله ای هستم که دفعات زیادی خود ارضایی کردم . اما چیزی وارد نشده یک بار هم خون اومد که نزدیک پریودم بود. حالا مدتی تصمیم به ترکش کردم اما همش دلشوره دارم که پردمو از دست دادم یا نه. لطفا راهنماییم کنید؟

درضمن من در سن ۱۵ سالگی جهت درمان عفونت از سرکه استفاده میکردم یه بار کلی خون ازم اومد ممکن پردم همون موقع اسیب دیده باشه؟ مرسی کمکم کنید

**********************************************

من الان پرده ندارم؟

سلام من رادا هستم

۱۷ سالمه توی خانواده مجللی بزرگ شدم ولی هیچ وقت مادر پدرم برام وقت نذاشتن همش سرشون تو کارهای تجارت سفر های خارج از کشورشون بود  بخاطر همین هیچی از پرده بکارت نمی دونستم  تا اینکه  فهمیدم به خودم شک کردم اخه وقتی ۱۵ سالم بود محکم با کمر از پله ها سر خوردم  کمر بدجور درد می کرد.

۳ روز خیلی کم با لکه های روشن و کوچیک خون داشتم بعد قطع شد سوزش نداشتم بعد که فهمیدم  خودم برای اینکه بفهمم پرده دارم یا نه ببخشید انگشتمو خیلی اروم کردم تو به یه چیزی خورد زود دستمو بیرون کشیدم بعد ۶ ساعت یه لکه خون کوچیک کمرنگ دیدم ترسیدم  بعد خوردن داروی ضد بارداری دیگه لکه خون ندیدم من مبتلا به کم کاری تخم دان هستم بخاطر همین باید ۲ ماه از  این دارو ها بخورم  تا منظم پریود بشم .

حالا سوالم اینه الان پرده بکارت من از بین رفته کامل ؟ پرده ام پاره شده ؟ من تا حالا نه رابطه جنسی داشتم و نه خود ارضایی میکنم .من نمی تونم درد مو به کسی بگم اخه مادر و پدرم ۱ سال پیش توی تصادف مردن الان با خاله ۲۵  که ازدواج نکرده  و مادر بزرگم زندگی میکنم  با خالم رابطم خوبه اما خجالت می کشم موضوع رو بهش بگم یا ازش بخوام  با هم بیریم دکتر  خواهشا جواب بدید من الان پرده ندارم؟

 

پاسخ :

سلام

با توجه به توضیحاتی که دادید ، اتفاقی برای بکارت شما رخ نداده و الان سالم هستش . اون خونریزی ها ممکنه به خاطر فشاری که به رحم شما اومده باشه . یا مربوط به نامنظم بودن پریود شما ،

در هر حال علت اون خونریزی ها چیزی غیر از آسیب دیدن پرده بکارت هستش .

خدا ان شاء الله پدر و مادرتون رو رحمت کنه .

موفق باشید

۲ نظر cleardot خطرات مالش واژن(استمنا) در دختران باکره چیست؟ ۰ cleardot خطرات مالش واژن(استمنا) در دختران باکره چیست؟ ۰ ۰۳ آبان ۹۳ ، ۰۷:۴۸
محسن نجفی

اگه دختری پرده نداشته باشه ، شوهرش آینده اش می فهمه ؟

سلام

من چند وقت پیش یه ماجرایی رو از یه نفر شنیدم که یه سوال واسم پیش اومد

اینکه اگه دختری پرده بکارت نداشته باشه ( در هر صورتی از دستش داده باشه) و ازدواج کنه همسرش میتونه با نزدیکی و برقراری ارتباط با اون دختر از پرده نداشتن اون دختر باخبر بشه یا فقط با مراجعه به پزشک این مسئله رو میفهمه

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 6
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.دسته بندی

تبلیغات متنی